Blog

21 lutego 2018

Sprzątanie biura. Jak dbać o porządek w biurze?

W biurze, w którym pracujemy powinna panować przyjazna atmosfera oraz porządek, który sprawi, że codzienne wykonywanie obowiązków będzie bardziej komfortowe i produktywne. Jak utrzymać porządek w miejscu pracy i czy warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej?

Sprzątanie biura

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pracodawca musi zapewnić swoim podwładnym czyste stanowiska pracy (oraz sanitariaty), ale oni sami również powinni zachować ład na swoim biurku i dbać o sprzęt komputerowy, z którego korzystają.

Obiekty biurowe często wyposażone są meble z okleiny oraz powierzchnie, które nie tak trudno porysować lub uszkodzić, jeśli podejdziemy do kwestii sprzątania w nieumiejętny sposób (np. używając zbyt ostrej gąbki do mycia lub czyszcząc dane miejsce niezwykle energicznie/intensywnie). Dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie wykwalifikowanej firmy sprzątającej, której pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę.

Jak utrzymać porządek w biurze?

Każdy pracownik biura powinien na bieżąco pozbywać się niepotrzebnych dokumentów (ważne zarchiwizować, nieważne – zniszczyć), wyrzucać zbędne bibeloty i myć po sobie naczynia lub chociaż zanosić je do kuchni. Jeśli chodzi o inne czynności porządkowe (wycieranie kurzy, zamiatanie, wynoszenie śmieci, mycie toalet itp.) – warto powierzyć je fachowemu serwisowi sprzątającemu.

Jak często ekipa sprzątająca powinna pojawiać się w biurze? W zależności od różnych czynników (powierzchni, liczby pracowników, profilu firmy) potrzebne jest codzienne sprzątanie biura lub 2-3 razy w tygodniu. W tej kwestii najlepiej poradzić się przyszłego usługobiorcy.

Jeśli chcemy pracować w schludnym i czystym biurze zdecydowanie warto podjąć współpracę ze specjalistami. Na rynku istnieją rzetelne i profesjonalne firmy sprzątające instytucje oraz obiekty biurowe – na przykład My. Świadczymy solidne usługi porządkowe zarówno na terenie Warszawy, jak i w okolicach. Zapraszamy serdecznie do zapoznania z naszą ofertą.

Bez kategorii
About Jacek Głowacki