Blog

29 marca 2018

Jak często zlecać firmie sprzątającej pranie wykładzin biurowych?

Wykładzina biurowa spotykana w różnego rodzaju firmach i budynkach użyteczności publicznej powinna prezentować się schludnie, estetycznie i czysto, gdyż jej wygląd wpływa na wizerunek obiektu. Systematyczne pranie wykładziny biurowej to konieczność, jeśli chcemy wywoływać u kontrahentów i pracowników pozytywne skojarzenia. Jak często zlecać tego rodzaju prace porządkowe zewnętrznej firmie sprzątającej?

Pranie wykładziny biurowej

Wykładziny dywanowe wykorzystywane w wielu biurowcach wskutek codziennego użytkowania gromadzą w sobie roztocza, kurz, błoto i piasek oraz innego rodzaju zanieczyszczenia, które należy regularnie usuwać (dobry serwis sprzątający dysponuje specjalistycznym sprzętem piorącym oraz skuteczną chemią czyszczącą dedykowaną do tego typu zadań) jeśli chcemy, aby wykładzina służyła nam w dobrym stanie przez długie lata, a ponadto nie była siedliskiem alergenów.

Jak często zlecać firmie sprzątającej pranie wykładzin biurowych?

Częstotliwość prania wykładziny w biurze jest uzależniona od kilku czynników, m.in. od intensywności jej eksploatacji – gdy przez pomieszczenia biurowe przewijają się codziennie dziesiątki, a nawet setki osób konieczne jest dogłębne wyczyszczenie ich powierzchni przynajmniej raz w miesiącu (najlepiej metodą ekstrakcyjną) oraz bieżące (3-4 w tygodniu lub nawet codziennie) odkurzanie i usuwanie plam. Pracownicy firmy sprzątającej powinni ocenić stopień zabrudzenia powierzchni, uwzględnić rodzaj włókna i zaproponować optymalny plan pielęgnacji wykładziny oraz ustalić wspólnie ze zleceniodawcą komfortowy harmonogram prac porządkowych.

Jeśli mają Państwo więcej pytań związanych z czyszczeniem wykładzin zapraszamy do zapoznania z naszą ofertą, zajmujemy się kompleksowym sprzątaniem obiektów biurowych. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Dysponujemy specjalistycznymi środkami, sprzętem czyszczącym i doświadczonym personelem, który pracuje szybko, dokładnie oraz efektywnie.

 

Bez kategorii
About Jacek Głowacki